Płyta: Grzegorz Turnau „7 Widoków w Drodze do Krakowa”.

Turnau pokazuje, że inspiracją do powstania płyty… może być wszystko. „Siedem widoków w drodze do Krakowa” jest tego przykładem. Otóż bodźcem do powstania tej płyty, było odkrycie fresk z połowy XIX w. w pałacu Miroszewskich, w Krakowie. Jak mu wyszło?

Turnau 7 widoków w drodze na Kraków

Mówić zbyt dużo nie warto, ponieważ nazwisko Turnau to już marka sama w sobie. Poezja śpiewana z najwyższej półki. I tym razem mu się udało, bo nie ma nic lepszego, niżeli przyjść zmęczonym po całym dniu pracy, zrobić sobie gorące kakao i wysłuchać tych dźwięków. Turnau przenoś nas w zupełnie inny świat.

Najpiękniejsza melodia? W „Korzkiew”. Najlepsze słowa? „Wieśniacze życie”. I jedynym zarzutem wobec płyty, może być trzymanie się konwencji, takiej jak w poprzednich płytach. Jednakże to już kwestia gustu. Mi, jako jego wielkiej fance, nie przeszkadza te trzymanie się jednego stylu. Wychodzi mu znakomicie i jednocześnie powoduje, ze ta muzyka sama się broni.

W moim sercu muzycznym na pierwszym miejscu i tak jest „Fabryka klamek”, niemniej „Siedem widoków w drodze do Krakowa” przebija całą resztę. Może to zasługa nowości? Nie wiem. Wiem tylko, że to genialna płyta i warta zerknięcia. Posłuchajcie! 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s