„Zew natury.” – Guy Grieve.

Mróz, dziewicza natura, niedźwiedzie, wilki, tłuste bobry i inne cuda natury – o tym zamarzył pewien Szkot. By spełnić swoje pragnienie, udał się na Alaskę, gdzie spędził zimę w wybudowanej własnoręcznie chacie, żywił się zabitymi przez siebie zwierzętami, ocierał się o śmierć… Po co to zrobił?

zew natury

Dla jednych Guy Grieve – odważny Szkot, który przeżył zimę na Alasce, jest wariatem. Dla innych to osoba godna podziwu. Jego przygoda zaczęła się od uczucia pustki. Pomimo tego, iż posiada rodzinę, dwóch synów, nie czuł się spełniony, chciał coś zmienić. Poza cudowną rodziną jego życie wypełniał kredyt i praca, której nienawidził. Problemy życia codziennego, brak dalszej perspektywy, spowodowały, że Guy zapragnął wyzwania, które udowodni mu samemu, że można inaczej. I tak powstał pomysł spędzenia zimy w Alasce, pośród natury, z której wszyscy przecież się wywodzimy.

„Zew natury”, to nie tylko opowieść o tym, jak przetrwać w dziczy. Jak zabić niedźwiedzia i jak złowić bobra, który jest tłusty i pożywny, szczególnie przy temperaturze pięćdziesięciu stopni poniżej zera. Przede wszystkim to opowieść o walce z samym sobą, powrocie do naturalnych instynktów, które zatracamy w społeczeństwie i przez konsumpcjonizm. Każdy z nas je posiada, wystarczy tylko dopuścić je do głosu. Autorowi, i jednocześnie bohaterowi książki, potrafiły one uratować życie. Gdy je zlekceważył popadał w tarapaty. To nauczyło go pokory.

Opowieść o samotnej egzystencji, na końcu świata, jest idealnym powodem do tego, by chociaż trochę zastanowić się nad własnym położeniem w życiu. Czy daliśmy się konsumpcjonizmowi? Czy społeczeństwo dyktuje jak żyć? Warto zerknąć do opowieści Guya, szczególnie w tym magicznym okresie Bożego Narodzenia, gdzie bliskość, rodzina i spokój powinny być na pierwszym miejscu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s