Koncert: „Pasjans na dwóch” Turnau&Sikorowski

 Piękny, słoneczny i spokojny dzień. Wprost idealny na koncert, na którym można delektować się wrażliwością dźwięków. By zafundować sobie takie doznania, wybrałam się na koncert Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego w Gliwicach. Była wrażliwość, wyrafinowana muzyka, gitara, fortepian i… wiele śmiechu.

IMG_8898cz-b podpis

Bardziej niżeli na Sikorowskim, zależało mi na muzyce Turnaua. Na tym, w jaki sposób go odbiorę, i w jaki on się zaprezentuje. Ciekawość była ogromna, gdyż od usłyszenia piosenki „Na plażach Zanzibaru” po prostu zauroczyłam się twórczością Grzegorza. Nie zawiodłam się ani trochę.

Wersja wyżej wspomnianej piosenki o Zanzibarze bardzo mi przypadła do gustu. Turnau w ciekawy i zabawny sposób naśladował głos Sebastiana Karpiel-Bułecki. Można usłyszeć próbkę w niżej podanym linku. Jakość nie zachwyca, lecz dobre i to.

Panowie zaśpiewali kilka piosenek z ich wspólnej płyty „Pasjans na dwóch”. Do tego Sikorowski zaśpiewał swój przebój „Ale to już było”, a Turnau „Bracka”. Ciężko było spamiętać wszystkie tytuły, gdyż koncert był tak zaskakujący, że człowiek nie skupiał się na zapamiętaniu a na doświadczaniu. Niewątpliwie było to bardzo pozytywne doświadczenie.

Pomiędzy piosenkami panowie nie szczędzili żartów między sobą. Było to fantastycznym dopełnieniem. Ciekawym doświadczeniem było również to, iż grali jedynie na gitarze, fortepianie i akordeonie. Nie było zbędnych dźwięków, co umiliło słuchanie.

Mimo całego zachwytu Turnauem, koncertem i wszystkim co się dookoła działo stwierdzam, że aby zrozumieć ten rodzaj wrażliwości muzycznej, to samemu trzeba być dojrzałym. Trzeba mieć rozwinięty intelekt, być otwartym, dobrze interpretować. Wielu ludzi nie rozumie piosenek Turnaua, bo są według nich o niczym konkretnym, zbyt smętne. Jednak o gustach i guścikach się nie dyskutuje i się ich nie krytykuje. Jeśli ktoś nie czuje tej muzyki, to niech po prostu jej nie słucha. Niemniej ja polecam każdemu chociaż raz jej doświadczyć, gdyż to imponujące przeżycia.

dyrygowanie (1) IMG_8866cz-b podpis IMG_8882 podpis IMG-8837 podpis IMG-8872 podpis IMG-8873 podpis IMG-8880 podpis IMG-8897 podpis IMG-8910 podpis

Zdjęcia wykonała firma ProjektArt z Zabrza! Dzięki wielkie!

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Koncert: „Pasjans na dwóch” Turnau&Sikorowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s