Babia Góra.

Kultura kulturą, muzyka muzyką, książki książkami… a czasem trzeba wyrwać się z objęć codzienności i zaznać czegoś innego. Nawet niezbyt daleko trzeba szukać owego „innego”. Czasem wystarczą dwie godziny w aucie lub dziesięć kilometrów na rowerze. Efekt i tak rekompensuje wszystko.

DSCF0199

DSCF0220

Mnie niedawno, od codzienności, wyrwała Babia Góra. Szczyt dość znany, lubiany, leżący w Beskidzie Żywieckim.

DSCF0197

W Babiogórskim Parku Narodowym żyje ponoć 4500 gatunków zwierząt. Mnie niestety nie było dane dostrzec jakiegoś rzadkiego. Prawdopodobnie zwierzęta wypłoszył natłok ludzi.

DSCF0194

Przykrą sprawą jest to, iż wiele osób zostawiało po sobie śmieci. Ciężko niektórym było włożyć opakowanie po batoniku do plecaka. Zapewne opakowanie warzyło tonę, dlatego zostało porzucone.

DSCF0173

Alternatywą dla śmiecących byli mili ludzie. Kiedyś, tradycją na szlaku, było mówienie sobie „Dzień dobry”. Podczas zdobywania Babiej Góry usłyszałam kilkakrotnie, co mnie ucieszyło i dało siły do pójścia dalej.

DSCF0150

Na szlaku można było spotkać również osoby, które szły kilka dni. Miały wybraną trasę do pokonania, kilka szczytów do zdobycia. Po przejściu danego odcinka nocowali w schronisku i następnego dnia szli dalej. Bardzo ciekawa idea i sposób spędzenia długiego weekendu.

DSCF0137

Mnie osobiście zaskoczyła ilość dzieci. Od maluchów, które były usadowione na plecach rodziców, po nastolatków. Co ciekawe nie spotkałam się z tym, by jakiś maluch narzekał. Dzieciaczki szły radośnie, czasem tylko zmęczone. Mimo to naprawdę nie narzekały na ból. Pięknie, ze rodzice, babcie i dziadkowie, czy ogólnie dorośli, zaszczepiają w maluchach taką formę spędzania czasu.

DSCF0133

Reasumując, watro raz na jakiś czas uciec codzienności. Dodaje to sił, radości i pozytywnej energii. Podróże to nie tylko wyprawy na drugi koniec świata, zagranica. Czasem najpiękniejszą podróżą jest poznawanie tego, co jest najbliżej nas.

DSCF0204

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s